expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
expo tourMEXIKO CITYTEOTIHUACANCHICHEN ITZATULUMX-CARET XEL-HA
 
Mexiko Home Rady Historie Zajímavosti Reálie Mapa Počasí

Mexiko rady

Peníze a přílet do Mexika

Mexiko je vzhledem k blízkosti USA relativně drahá destinace, kde ceny služeb pro turisty, strava a cena suvenýrů je podstatně vyšší než např. v Asii. V Mexiku je nutné, tak jako v jiných exotických destinacích, mít trpělivost. Na letištích pokud chcete mít jistotu, je lépe si vzít taxi, které mají kancelář již na letišti.Tam Vám vydají po zaplacení poukázku na cestu, kterou se prokážete taxikáři před letištěm. Nejlepší kurz výměny USD, je zde jednoznačně na letišti1 USD cca 9-10 pesos.V hotelích a na turisticky exponovaných místech Vám směnárny dají kurz až o 10% horší a většinou zde nenaleznete pobočky bank. Na letištích po opuštění celní zóny najdete zábrany, přes které již nemůžete s vozíky a najdete zde pouze vozíky s obsluhou za úhradu. Před přistáním je nutné vyplnit příletovou kartu a celní prohlášení, které jsme schopni Vám poskytnou.

Hotely v Mexiku

jsou vcelku dobré úrovně - nicméně luxus očekávejte většinou až u 5* hvězdičkové úrovně - to se týká především Cancůnu. V Mexiko City jsou však velmi kvalitní i některé 4* hotely. Ke službám zde není automaticky připočítáváno spropitné, ale prakticky se předpokládá cca 10%. Mimo hotely 3-5* úrovně a v restauracích postačí i menší. Při nákupech na tržištích se smlouvá, ale opět cenu neusmlouváte příliš nízko, většinou max. o 30 %. Nejlevnější suvenýry najdete na tržišti v Chichen Itzá na Yucatánu a to vyřezávané ze dřeva, které jsou hodnotnější než sádrové napodobeniny různých bohů a jsou značně levnější. Pěkné suvenýry jsou rovněž vybrušované ze sopečného skla - obsidiánu v Teotihuacanu. Většinou ale stejné suvenýry naleznete na všech místech. Za filmování kamerou se na většině míst platí příplatek 30 pesos, za fotoaparát se neplatí, ale malby se většinou nemůžou fotit s bleskem.

Mexiko - doprava

k dopravě lze využít taxiků nebo mikrobusů.V Cancunu fungují okružní autobusy, které s frekvencí cca 5 - 10 min objíždí trasu hotelová zóna a centrum Cancunu. Doprava především v Mexico City je velmi rušná a je na místě být velmi opatrný.

Zajímavosti Mexika

v Cancůnu je nejhezčí výlet na Tulum, spojený s návštěvou parku Xel-ha. Pro milovníky památek je lepší ale Chichen Itzá. Další ruiny - Uxmal jsou dosti vzdálené a proto se tam pořádají výlety s přenocováním. Je možné navštívit také větší park X-caret, ale zde není tak pěkné šnorchlování v přírodních zálivech jako v Xel-ha. V Mexiko City určitě po povinné prohlídce města, je uchvacující návštěva Teotihuacán s jeho jedinečnými pyramidami.

Strava v Mexiku

V restauracích je relativně draho a to jak v Mexico City tak v i Cancůnu. ( jídlo počítejte cca 12 - 15 USD bez nápojů), když k tomu připočítáte nápoje (především alkoholické), je vhodné v hotelích na pobřeží využít služeb all inclusive. Ceny hotelů all inclusive odpovídají většinou ceně hotelů o třídu výše se snídaní. Nejpěknější pláž v Cancůnu je dále od centra, kde naleznete jen obchody a stánky, které jsou ale také v "hotelové zóně ". Blíže centra Cancůnu cca asi od 5 km není moře již tak čisté. Do centra se dostanete dobře fungující kyvadlovou dopravou s nápisem "Centro" nebo" zona hoteleira" za 5 peso.

Last Minute
AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaOmánKambodžaReunionMaroko
PeruSrílankaSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.expotour.cz   
služby v Singapuru Vám zajistí   
expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

Singapur