Menu Zavřeno

Výlety Mexiko

Mexico City – okruh

Mexico City se nachází z velké části na zasypaném jezeře a jeho centrum na ostrově, kde jeho zakladatelé Aztékové měli své hlavní město Tenochtitlan. Právě v tomto centru, kde se nyní nachází hlavní náměstí Zókalo – oficiálně Plaza de la Constitución nebo také Plaza de Armas, začíná většinou prohlídka města. Na Zókalu stojí 3 hlavní budovy: 1.Národní nebo prezidentský palác, postavený Hernandem Cortézem a nyní vyzdobený nástěnými malbami revolučního malíře Diega Riveiry .2.Katedrála s nádherně zdobenými oltáři a interiérem. 3.Zříceniny Velkého Chrámu(Templo Mayor) postaveného Aztéky. Projíždíte rovněž nejznámější třídou města Paseo de la Reforma, kde jsou sochy významných postav historie – Kryštofa Kolumba, posledního Aztéckého panovníka Cuauthtémoca a památník nezávislost. – kterému se říká El Angel. Známým místem, kolem kterého vede hlavní třída je Park Chapultepec – Návrší Kobylek v jehož blízkosti se nachází Museo Nacional de Antrolpologia, kde naleznete originály, ale i kopie nejvýznamějších historických především indiánských památek.

TEOTIHUACAN – pyramidy a Qadelupe

poblíž Mexico City, asi 50 km, se nachází největší Jihoamerické Pyramidy – Teotihuacan. Z Mexico City se vyjíždí ráno a cestou se zastavujete na náměstí Tří kultur – Plaza de las Tres Culturas pojmenovaváho podle budov postavených v 3 historických obdobích – staré Aztécké pyramidy, kostelu ze 17.století a moderního ministerstva zahraničí. Po cestě se zastavíte rovněž na poutním místě věnovanému zjevení panny Marie Quadelupské. Teotihuacán znamená podle indiánského nářečí místo, kde kde byli stvořeni bohové. Byl založen asi 150 l.př. Kristem a jehop zánik se předpokládá okolo roku 700 našeho letopočtu. Město bylo vybudováno kolem 4 km dlouhé a 40 m široké ulice nazývané Španěly ulice mrtvých. Na jednom konci se nalézá Měsíční pyramida 120x150x43m a na jejím boku Sluneční pyramida 225x225x63 m. Naproti Měsíční pyramidy je tzv.Citadela – chrámový komplex a chrám boha Quetzalcoatla. Zánik tohoto města je vysvětlován různými způsoby – od občanské války, epidemií nebo dobrovolným odstěhováním. V Teotihuacanu se tak jako ve většině dalších míst můžete na pyramidy vylézt.

Plovoucí zahrady XOCHIMILCO

původně plovoucí zahrady z období Aztéků jsou nyní významným výletním místem, jak pro zahraniční turisty, tak pro Mexičany. V současné době se zde můžete svést na mnoha loďkách a poslouchat hudbu místních kapel.

Tulun – Cancun

Tulum je naleziště, ani ne tak velké svým rozsahem, jako je více zajímavé svou polohou a to na útesu nad Karibským mořem a tato poloha a jeho blízkost Cancúnu ho dělá jedním z nefotografovanějších nalezišť v Mexiku. Po návštěvě Tulum je obvyklé odpoledne přejet do mořského parku Xel-Ha.

Chichen – Itza – Cancun

Největší naleziště Maysko-Toltécké kultury na Yucatánu. Původně Mayské osídlení od 400 l.n.l. bylo okolo r.1000 zabráno výbojnými Toltéky, kteří přišli ze severu a byli vedeni králem Kukulkénem.Tento král splynul s bohem Quetzalcoatlem v jednu osobu a je mu věnován největší chrám naleziště zvaný také El Castilio.
Další významnou stavbou je Hřiště pro míčové hry, v jehož blízkosti naleznete Chrám jaguárů a zeď lebek, kde byli napichovány hlavy lidských obětí. Hala tisíce sloupů byla v podstatě sněmovním místem válečníků, kde se rozhodovalo o věcech válek.Velkou zajímavostí je 25 m hluboká studna Svatá cenote, v průměru 60m, která byla obětním místem. Vysokou znalost astrologie dokládá observatoř zvaná Caracol -hlemýžď.

Rozhodně lze doporučit návštěvu zábavných a přírodních vodních parků Xel – Ha a Xcaret.